Za niecałe 20 lat prawie nikt w Europie nie będzie palił. Taki jest plan. Czy to się uda?
2021-11-30 | 11:55:58

Za niecałe 20 lat prawie nikt w Europie nie będzie palił. Taki jest plan. Czy to się uda?

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i Serwis Zdrowie PAP zapraszają na spotkanie prasowe online w środę 1 grudnia br. o godz. 11.00, podczas którego prelegenci:

  • dr Magdalena Cedzyńska, kierowniczka Poradni Pomocy Palącym przy Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowym Instytucie Badawczym,
  • dr Filip Borkowski, p.o. kierownika działu ds. transgranicznej opieki zdrowotnej i ograniczenia użycia tytoniu, Dyrekcja Generalna ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności w Komisji Europejskiej,
  • dr Paweł Koczkodaj, zastępca kierownika Zakładu Epidemiologii i Prewencji Pierwotnej Nowotworów NIO-PIB, 

opowiedzą o planach Unii Europejskiej co do walki z nikotynizmem, najskuteczniejszych metodach leczenia tego uzależnienia i dobrych praktykach na poziomie polityki społeczno-gospodarczej.

 

Będzie to piąte spotkanie z cyklu „Środy o zdrowiu z Komisją Europejską” realizowanego przez Serwis Zdrowie we współpracy z Przedstawicielstwem KE w Polsce. Poprowadzi je Justyna Wojteczek, redaktor prowadząca Serwis Zdrowie.

 

Zachęcamy przedstawicieli mediów do rejestracji pod tym linkiem

Tylko zarejestrowani dziennikarze będą mogli podczas spotkania zadawać pytania za pomocą modułu Q&A. Pytania można też przesyłać już teraz.

Spotkanie będzie transmitowane na stronie Serwisu Zdrowie.

 

Warszawa, 29 listopada 2021 r.





EUROPE DIRECT W POLSCE