Pracowity maj
2019-06-03 | 09:51:06

Skończył się maj, czyli bardzo europejski miesiąc.

Był to miesiac ważnych rocznic, takich jak 15-lecie przystąpienia Polski do UE (1 maja) oraz kolejnej rocznicy wygłoszenia Deklaracji Schumana (9 maja), czyli dnia, w którym świętowaliśmy Dzień Europy.

W maju odbyły się również wybory do Parlamentu Europejskiego, czyli jedno z najważniejszych, jesli nie najważniejsze wydarzenie odbywające się w Unii Europejskiej.

My też prowadziliśmy różne działania związane z tymi wydarzeniami..Poza wspomnianym już świętowaniem Śląskiego Dnia Europy oraz rozstrzygnięciem konkursu pisemnego na temat 15-lecia Polski w UE prowadziliśmy też inne działania.

Dzień po Dniu Europy, czyli 10 maja gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 48 w Katowicach, gdzie uczniowie brali udziałw lekcjach europejskich dotyczących członkostwa Polski w UE.

16 maja słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nędzy przypomnieliśmy o wyborach do PE, przedstawiając szczegółowe zasady głosowania oraz podkreślając, jaka będzie rola nowego Parlamentu w kształtowaniu przyszłosci UE.

17 i 28 maja przeprowadziliśmy lekcje w Przedszkolu nr 31 w Bytomiu, a dzieci poznały symbole Unii Europejskiej, w szczególnosci maskotkę UE czyli Syriusza.

Uczestniczyliśmy w międzyanrodowym projekcie "Youth wings for Europe" i w związku z tym 17 maja w Będzinie przeprowadziliśmy dla uczestników z Polski, Czech, Grecji, Słowacji i Włoch lekcję w języku angielskim na temat praw obywateli UE.

21 maja w Szkole Podstawowej nr 22 w Dąbrowie Górniczej młodszym uczniom tłumaczyliśmy, co znaczy "Ja - młody Europejczyk", a starszym opowiadaliśmy o możliwościach pracy oraz edukacji na terenie Unii Europejskiej.

"Niemcy - nasz zachodni sąsiad" to z kolei temat wykładów zorganizowanych 31 maja w Śląskich Technicznych Zakładach Naukowych w Katowicach.

Poza tym pomagaliśmy w organizacji konkursów, odbywających się w różnych szkołach. Niektóre z ich odbyły się 28 maja, kiedy to w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Katowicach przeprowadziliśmy stoisko informacyjne, a w Szkole Podstawowej nr 10 w Chorzowie wykład na temat członkostwa Poslki w UE.

Nie tylko odwiedzaliśmy szkoły, ale i gościliśmy uczniów w naszej siedzibie. Tak było 20 maja, kiedy to przybyli do nas uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 w Mikołowie, którzy dzięki kołu fortuny, puzzlom XXL i innym zadaniom oraz quizom lepiej poznali Unię Europejską.

Byliśmy obecni również w mediach regionalnych - uczestnicząc w audycji radiowej na temat Dnia Europy oraz publikując artykuł dotyczący zbliżających się wyborów.

POPULARNE TAGI
KONTAKT
Punkt Informacji Europejskiej
Europe Direct - Katowice


ul. Kościuszki 6
40-049 Katowice
tel. 32 702 11 64
fax 32 209 17 01

europedirect-katowice@europedirect-katowice.pl
www.europedirect-katowice.pl
FUNDACJA


ul. Kościuszki 6
40-049 Katowice
tel. 32 209 17 01
fax 32 209 16 90

biuro@fundacja.katowice.pl
www.fundacja.katowice.pl
NAJNOWSZY KONKURS
2020-05-04
Odpowiedz na pytanie i wygraj nagrodę!
więcej informacji
PARTNER SEARCH
2014-11-07

Partners for project related to sport in Erasmus+ Sports 2015.

więcej informacji
EUROPE DIRECT W POLSCE