"Królewskie Słowa. Koreczki w zalewie" - gra miejska już 1 października
2016-09-07 | 11:23:09

„Królewskie Słowa. Koreczki w zalewie” – gra miejska już 1 października

Uratuj Królestwo Verbantii zalane przez Ocean Nonsensu. Walcz z morskimi potworami, przechytrz Okrrrutnego Uzurrrpatorrra i odszukaj legendarny Złoty Koreczek na dnie oceanu, dzięki któremu osuszysz krainę. Na zwycięzców czeka sława, ziemia i piękna ręka córki prawowitego władcy. 1 października w Katowicach najnowsza gra miejska z okazji Europejskiego Dnia Języków.

Verbantia to kraina słowami płynąca, złożona z 7 księstw: Brittanii, Goethii, Frąnsesii, Cervantii, Italianii, Silesii i Rummunii. Do niedawna na jej tronie zasiadał Teazaurus II, mądry wielbiciel dobrej herbaty. Niestety, skłóceni książęta wiedli bezsensowne spory, a wypowiadane frazesy i banały gromadziły się nad krainą w postaci czarnych chmur. Doszło do kataklizmu – z chmur przez 365 dni padał deszcz pustosłowia zamieniając Verbantię w rozmiękły archipelag na Oceanie Nonsensu. Na przemoczonym tronie zasiadł Okrrrutny Uzurrrpatorrr, a prawowity władca wzywa śmiałków na pomoc Verbantii. Stara legenda głosi, że ocean jest jak wanna zatkana Złotym Koreczkiem – wystarczy go odnaleźć i wyjąć. Sęk w tym, że według innej legendy koreczków jest kilkanaście, wszystkie złote, a większości lepiej nie otwierać…

„Królewskie słowa. Koreczki w zalewie”  to plenerowa zabawa dla 4-5-osobowych drużyn Śmiałków w wieku 10+. Gracze będą podróżować między księstwami – wyspami za pomocą środków pływających, które sami zbudują lub kupią. Celem podróży jest zdobycie informacji o Złotym Koreczku, umożliwiających jego odnalezienie i wyjęcie. Za wykonane zadania otrzymywać będziecie żetony Dukatów. W zdobywaniu informacji przeszkadzać będą Pirat, Korsarz, Wilk Morski, Duża Syrena i nadgorliwi Superbohaterowie. Poszukiwania skomplikuje też możliwość pojedynków między Śmiałkami. Przyda się znajomość języka angielskiego, francuskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego, śląskiego i rumuńskiego.

Drużyna Śmiałków może grać wspólnie lub podzielić się na 2 części, by równolegle wykonywać zadania. Im szybciej uratujecie Verbantię, tym wyższą premię otrzymacie. Wygra drużyna, która na koniec gry będzie miała najwięcej punktów w postaci żetonów Dukatów i premii zdobytej za wyciągnięcie właściwego Złotego Koreczka. Trzy najlepsze zespoły otrzymają bony upominkowe o wartości 1250 (I miejsce), 1000 zł (II miejsce) lub 750 zł (III miejsce). Dla członków drużyny, która zajmie IV miejsce, Alliance Française ufundowało nagrodę specjalną – semestralny kurs języka francuskiego na dowolnym poziomie. Wszystkie nagrody zostaną podzielone w równych częściach między członków zwycięskich drużyn. Więcej o nagrodach i zasadach zabawy w Regulaminie na stronie grymiejskie.krakow.pl.

Na zgłoszenia czekamy do czwartku 29 września. Wypełniając formularz na stronie grymiejskie.krakow.pl/registration.html podajcie imiona i nazwiska graczy, ich wiek, nazwę drużyny oraz dane kontaktowe zespołu - numer komórki i e-mail. Pamiętajcie o wyborze miasta, w którym chcecie zagrać (gra odbywa się również w Krakowie). Szczegółowe zasady rozgrywki oraz informacje o miejscu jej rozpoczęcia i zakończenia otrzymacie trzy dni przed grą.

Organizatorami gry są Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce oraz Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce, we współpracy z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct – Katowice, Goethe Institut, Alliance Française, Stowarzyszeniem Dante Alighieri i Rumuńskim Instytutem Kultury.

Serdecznie zapraszamy!

Zobacz też grę miejską na facebooku

POPULARNE TAGI
KONTAKT
Punkt Informacji Europejskiej
Europe Direct - Katowice


ul. Kościuszki 6
40-049 Katowice
tel. 32 702 11 64
fax 32 209 17 01

europedirect-katowice@europedirect-katowice.pl
www.europedirect-katowice.pl
FUNDACJA


ul. Kościuszki 6
40-049 Katowice
tel. 32 209 17 01
fax 32 209 16 90

biuro@fundacja.katowice.pl
www.fundacja.katowice.pl
NAJNOWSZY KONKURS
2018-05-01
Odpowiedz na pytanie i wygraj nagrodę!
więcej informacji
PARTNER SEARCH
2014-11-07

Partners for project related to sport in Erasmus+ Sports 2015.

więcej informacji
EUROPE DIRECT W POLSCE