Z Widokiem na budżet zmieniającej się Europy
2017-11-10 | 13:38:00

Z Widokiem na budżet zmieniającej się Europy

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej oraz Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego wspólnie z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu zapraszają na kolejne wydarzenie z cyklu „Z Widokiem na Europę”, które odbędzie się 20 listopada o godz. 9:30 na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Spotkanie „Z Widokiem na budżet dla zmieniającej się Europy” będzie miało wyjątkowy, warsztatowy charakter. 

Budżet Unii Europejskiej zmaga się z trudnym wyzwaniem finansowania coraz większej liczby działań za mniej pieniędzy. Obecnie oczekuje się od Unii, że będzie odgrywała większą rolę w nowych obszarach polityki, takich jak migracja, bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne czy obronność. Europa powinna też zachować swoją wiodącą rolę na arenie międzynarodowej – jako jeden z głównych darczyńców pomocy humanitarnej i rozwojowej oraz lider w walce ze zmianą klimatu. Musi to uczynić przy pomocy budżetu, który po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii zmniejszy się.

Jak UE będzie kontynuować swoją działalność? Czy będzie działać wspólnie, ale w mniejszym zakresie? Czy będzie poruszać się z różną prędkością, czy też będzie działać mniej, lecz skuteczniej? A może będzie podejmować wspólnie wiele więcej wyzwań? 

Odpowiedzi na te i inne pytania będą szukać uczestnicy wydarzenia „Z Widokiem na budżet dla zmieniającej się Europy”. Spotkanie zostało zaplanowane w wyjątkowej formule, zakładającej zaangażowanie uczestników, pracę w grupach i prezentacje.

Program spotkania obejmuje cześć teoretyczną oraz pracę w grupach. Uczestnicy wraz z zaproszonymi ekspertami będą wspólnie analizować wyzwania stojące przez budżetem Unii Europejskiej po 2020 roku. Na podstawie informacji uzyskanych w trakcie części teoretycznej i przygotowanych materiałów uczestnicy podzieleni na grupy opracują jedno wybrane zagadnienie. Z pomocą ekspertów będą zastanawiać się, w jaki sposób przeznaczyć pieniądze z budżetu unijnego? Jak powinna wyglądać nowa perspektywa budżetowa?

Po części warsztatowej nastąpi kilkuminutowa prezentacja każdej z grup i podsumowanie spotkania.

W wydarzeniu wezmą udział zaproszeni eksperci:

  • dr Filip Skawiński – Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce,
  • dr Iwo Augustyński – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Spotkanie poprowadzi dr Krzysztof Biegun z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, ekspert sieci Team Europe.

Partnerem spotkania jest Centrum Dokumentacji Europejskiej przy Uniwersytecie Ekonomicznym.

Wydarzenie odbędzie się 20 listopada 2017 r. w godz. 9:30–11:30 na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu przy ul. Komandorskiej 118/120, w budynku 3W.

Wstęp wolny.

POPULARNE TAGI
KONTAKT
Punkt Informacji Europejskiej
Europe Direct - Katowice


ul. Kościuszki 6
40-049 Katowice
tel. 32 702 11 64
fax 32 209 17 01

europedirect-katowice@europedirect-katowice.pl
www.europedirect-katowice.pl
FUNDACJA


ul. Kościuszki 6
40-049 Katowice
tel. 32 209 17 01
fax 32 209 16 90

biuro@fundacja.katowice.pl
www.fundacja.katowice.pl
NAJNOWSZY KONKURS
2018-12-03
Odpowiedz na pytanie i wygraj nagrodę!
więcej informacji
PARTNER SEARCH
2014-11-07

Partners for project related to sport in Erasmus+ Sports 2015.

więcej informacji
EUROPE DIRECT W POLSCE